Spotkania 2024

„PAMIĘĆ DROGĄ DO PRZYSZŁOŚCI”. MAMY TO. Przyznanie dotacji w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, edycja 2024

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację z NIW-CRSO, że nasza oferta o numerze 63036 złożona w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, edycja 2024 została przeznaczona do dofinansowania.

Wartość dofinansowania – 150000 zł. Całkowita wartość zadania publicznego – 165200 zł.

Termin realizacji zadania publicznego Data rozpoczęcia 2024–03–16 Data zakończenia 2024–12–15

KRÓTKI OPIS:

Rok 2024 wieńczy 20 lat społecznej działalności Stowarzyszenia. Zadanie ma na celu promowanie jego osiągnięć i zachęcanie do aktywnego działania dla wspólnego dobra oraz zaangażowania w życie publiczne i rozwój współpracy lokalnych społeczności z innymi społecznościami z Polski i z innych krajów. Realizacja projektu poprzez działania patriotyczne, historyczne i integracyjne (spotkania, prelekcje, szkolenia, warsztaty, wyjazdy, powstanie klubu, wspólne świętowanie) ma na celu podniesienie aktywności społecznej dla wspólnego dobra i rozwój wielokierunkowej edukacji obywatelskiej, w kierunku samoorganizacji. W 2024 roku kierując się słowami J. Piłsudskiego: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. integralnym elementem projektu jest przygotowanie i prezentacja programu słowno-muzycznego z okazji obchodów 80 rocznicy Powstania Warszawskiego i powstanie w Stowarzyszeniu Klubu promującego patriotyzm i współpracę.

CELEM i rezultatem zadania – do którego dążymy – jest wzrost zaangażowania co najmniej 50 mieszkańców z miejscowości Powiatu Lidzbarskiego i Bartoszyckiego w różnym wieku do aktywnego działania i łączenia aktywności ze zdobywaniem wiedzy w sferze działań obywatelskich. Projektowe zaangażowanie Stowarzyszenia i lokalnej społeczności w życie publiczne i rozwój współpracy poprzez przygotowanie uroczystości upamiętniającej 80 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wzmocni także pozycję stowarzyszenia w lokalnym środowisku, co wpłynie na partnerskie postrzeganie nas przez władze samorządowe i inne organizacje. Wzmocnimy się o nowych sympatyków i wolontariuszy, zdobędziemy nowe doświadczenie oraz nawiążemy kontakty z innymi organizacjami. Wzmocnimy swoich członków w nowe doświadczenia i rozszerzymy zakres prowadzonych działań. Uczestnicy będą dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami i będą aktywnie włączali się w planowanie działań projektowych, co działo się już w trakcie pisania tego projektu. Spotkania/prelekcje/szkolenia/warsztaty/wyjazdy itp. realizowane w projekcie to sposób na kreowanie się nowych pomysłów, inicjatywy oraz motywowanie i angażowanie siebie nawzajem.

OBECNIE TRWAJĄ NEGOCJACJE PO KTÓRYCH ZOSTANIE ZAWARTA UMOWA NA REALIZACJĘ PROJEKTU.

Koordynator projektu Ryszard PRZYTUŁA

 

   

Przeczytaj również